Akcesoria samochodowe oraz chemia

Tuż, tuż za rogiem machają do nas wakacje i cudowna letnia pogoda. To na prawdę świetny czas, ażeby zadbać o nasz auta, które po ciężkiej ziemie i pracy w błocie już nie wyglądają jak salonówki.
To jednakże nie problem, by Twój samochód wyglądał jak rakieta tuż przed startem.

Ciut czasu i preferencje wystarczy, aby nasze bolidy znów lśniły i przyciągały wzrok spacerujących ludzi.
Obecnie na rynku mamy bardzo ogromny wybór asortymentu do detailingu (źródło: chemia samochodowa hurtownia śląsk). Czym jest sam detailing? Najprościej ujmując to wypucowanie auta, tak by nie tylko mega wyglądał, niemniej jednak również żeby go zabezpieczyć przed warunkami pogodowymi.
Od czego zacząć czyszczenie naszego pojazdu? Najpierw powinniśmy uzbroić się w zestaw akcesoriów potrzebnych do tego. Warto zakupić ściereczki z mikrofibry, w różnych rozmiarach (więcej: kosmetyki samochodowe Katowice). Będą nam potrzebne, by móc wysuszyć i wytrzeć naszą limuzynę. Kolejna rzecz to pędzelki, wiadra, gąbki abyśmy mogli nimi pracować z preparatami dedykowanymi danej powierzchni.
Skoro już wspomnieliśmy o preparatach do aut to możemy je podzielić na:
kosmetyki samochodowe
chemia samochodowa
Kosmetyki samochodowe to takie preparaty, które nadadzą naszemu pojazdowi wyglądu ale również i zabezpieczą go. Do kosmetyków zaliczamy różnego rodzaju woski do karoserii, mleczka dla kokpitów czy także specjalne odżywki do skórzanej tapicerki. Kosmetykami są też rozmaite zapachy do wnętrz aut, czy to zawieszki, puszki albo perfumy. To wszystko sprawia, że pojazd wewnątrz nabiera kolorów nowości, oraz chroni np naszą deskę rozdzielczą przed promieniami UV i utratą koloru
Chemia samochodowa to rzeczy, które pozwalają nam wyczyścić auto wewnątrz albo zewnątrz. Do tego grona zaliczamy szampony do mycia, spraye do czyszczenia tarcz hamulcowych, środki do czyszczenia felg a także środki APC, najbardziej uniwersalny środek rewelacyjny do czyszczenia wnętrza.
Do użytku domowego nie musimy używać chemii fachowej i bardzo drogiej. Wystarczą nam środki z średniej półki cenowej, a na pewno jeśli jesteśmy laikami to będziemy zadowoleni z efektu.

Źródło informacji: akcesoria samochodowe Katowice.